Barvy srsti

BAY: trup světlehnědý přes rezavou až k rezavohnědé; hříva a ocas černé, obvykle černé nohy. Většinou je totožný s českým světlým hnědákem.

BLACK: trup sytě černý bez světlejších oblastí; ocas a hříva rovněž černé. V češtině označován jako vraník.

BROWN: trup tmavě hnědý až černý se světlejšími místy kolem huby, očí, na slabinách a vnitřní straně stehen; hříva ocas černé. V českém názvosloví označen jako tmavý hnědák.

SOREL: trup rezavý až s měděným nádechem; hříva a ocas obvykle stejné barvy jako trup, ale může být se světlejším odstínem. Česky ryzák.

CHESTNUT: trup tmavě rezavý až hnědorezavý (játrová barva); hříva a ocas stejné barvy, mohou být světlejší. Přibližně odpovídá tmavým ryzákům u nás. Dnes už se tímto termínem označuje i barva sorrel, která je považována jen za světlejší variantu chestnut.

DUN [dan]: trup zlatavý nebo nažloutlý; hříva a ocas jsou černé nebo hnědé. Mají úhoří pruh a obvykle zebrování nohou nebo oslí kříž na kohoutku. Čeština nemá ekvivalent.

RED DUN: obdoba barvy dun s červeným nádechem. Hříva a ocas jsou rezavé nebo i se světlými žíněmi, někdy i bílé nebo smíšené. Opět má rezavý úhoří pruh a pruhování nohou i kříž na kohoutku. Opět nemáme český ekvivalent.

GRULLO: trup má kouřové nebo myší zabarvení. Nejedná se o směs černých a bílých chlupů – každý chlup musí být šedý; hříva a ocas černé. Běžný je úhoří pruh a černé nohy.

BUCKSKIN: trup je žlutý nebo zlatavý, pískový až s šedým nádechem; hříva a ocas černé stejně jako nohy. Mohou a nemusí mít úhoří pruh. Česky označujeme jako plaváka.

PALOMINO: zlatožlutá až světle žlutá barva trupu, ocas a hříva bílé. Nemají úhoří pruh. U nás se občas označují jako izabely.

GRAY: na trupu je směs bílých chlupů s chlupy jiné barvy. Tito koně se často rodí úplně nebo částečně tmaví a s věkem světlají. Česky jim říkáme vybělující bělouši.

RED ROAN: více či méně jednotná směsice bílých a rezavých chlupů na velké části trupu, přičemž tito koně jsou většinou tmavě rezaví na hlavě a nohách.

BLUE ROAN: více či méně jednotná směsice bílých a černých chlupů na většině trupu, obvykle tmavší na hlavě a nohách. Příměs rezavých chlupů není na závadu.

CREMELLO: trup, ocas i hříva jsou smetanové nebo téměř bílé na růžové kůži. Oči jsou modré nebo bezbarvé. Odznaky jsou téměř nezjistitelné.

PERLINO: trup smetanový nebo téměř bílý; nohy, ocas a hříva světle rezavé nebo světlehnědé. Kůže růžová nebo šedá, oči modré nebo bezbarvé.